Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hogyan tisztítsuk a vasedényt?

A vasedények minden konyhában jó szolgálatot tesznek. Lehet bennük kenyeret sütni, ragut főzni, de sütöttem már vasban kacsát, őzet. Az egyenletes hőleadásuknak köszönhetően, valahogy sokkal finomabb, omlósabbak a bennük készült ételek.

Vasedény tisztítása

Gyakorlatilag elnyűhetetlen darabok, ha odafigyelünk rájuk. Nem szabad például jó kis mosogatószeres vízbe beáztatni őket, mert elkezdenek rozsdásodni.

Helyette használjunk sót! 

Tovább

5+1 jótanács, ha belevágsz a negyven napos böjtbe

praktika

Az elmúlt években többször végigcsináltuk a negyven napos böjtöt: negyven napig kipróbáltuk milyen hús nélkül élni. Ez egyfajta tavaszi testi-lelki tisztítókúra és mellesleg pár kilótól is meg lehet szabadulni. Összegyűjtöttük a legfontosabb tapasztalatainkat.

1. A kiesett fehérjét ne gyorsan felszívódó szénhidráttal pótold!

Ha nem eszel húst, akkor nem könnyű nem megrohamozni a péksüteményes szakaszt a boltban. Egy kis önfegyelem kell hozzá az tény, de ha felkínálsz a magad számára büntetlen alternatívát például egy zabpelyhes süti vagy egy mentes pohárkrém formájában már nem is tűnik olyan nagy lemondásnak.

2. Gombát minden mennyiségben

A gomba szuper fehérjeforrás. Merjük használni! Nemcsak levesnek vagy pörköltnek jó, hanem jól lehet grillezni, sőt még pácolni is.

3. A vacsi pótlása a legnehezebb

A vacsorát nehezebb pótolni, főleg ha te is olyan vagy, mint mi, hogy este max egy szendvicset eszel. Szerencsére már vannak jófajta vegán felvágottak és a zöldségkrémekből is határ a csillagos ég.

4. Szerezz be tartaléknak fagyasztott zöldségeket!

Igen, tudjuk a friss sokkal jobb. De ha sűrűek a hétköznapok, és megszorultál egy kicsit az idővel, jó szolgálatot tesz, ha a fagyasztóban van egy adag tartalékzöldségkeverék. Köretnek, levesnek, de még zöldségfasírtnak is jók.

5. Frissítsd fel a fűszeres polcot!

Az indiai és a távol-keleti konyha rengeteg fűszert használ a zöldségek elkészítéséhez. Nagyon sok receptjük is, amit érdemes kipróbálni. Szerezz be pár indiai fűszert ( különféle masalákat, curryket), de bár közel-keleti is jöhet. De jó szolgálatot tesz a rizsecet vagy plusz üveg szójaszósz is.

+1 Tervezd meg nagyjából a heti menüt

Én csak nagyjából szoktam megtervezni a heti menüt, mert ha épp látok valami frisset, például gusztusos céklát, zellert, akkor módosítok rajta.

Tovább

Mutatjuk, hogyan kell tisztán tartani a lakás legkoszosabb pontját!

Szerintetek mi a lakás legkoszosabb pontja?! Több kutatás szerint nem a WC vagy a kilincs, hanem a vágódeszka. Persze nem mindegy, hogy az a deszka fából vagy műanyagból készül. Mindegyiket máshogyan kell tisztítani

Vágódeszka tisztítása

Mutatjuk, hogyan érdemes takarítani a fadeszkát, hogy sok-sok évig tudjuk használni! Friss vlogposzt!

Tovább

Az Étel játék - mesebeli tányérokat készít a szegedi anyuka

Peppa malac, fussili oroszlán, csiga rántotta vagy félelmetes szörny - Zsirmik Anitával a Picifalat Instagram-oldal készítője hobby food artist, azaz számára az étel játék, amellyel cuki, ehető alkotásokat készíthet kislányának. Villáminterjú!

Mióta készítesz ilyen szép tányérokat? Hogyan jött az ötlet?

A Picifalat Instagram oldala 2018. februárjában indult el. Ahogyan a lányommal elkezdtük a hozzátáplálást, úgy került fel egyre több kép is az oldalra. Először csak püré ötleteket osztottam meg, majd Húsvétkor elkészült az első kreatív tálalás is.

Megeszik a gyerek mindent a tányérról?

Szerintem egy gyereknél nem azon van a hangsúly, hogy mindig mindent megegyen. Egy válogatós kisgyermeknél már az is nagy siker, ha egy általa nem kedvelt alapanyagot megkóstol. Az ételek készítése közben szívesen falatozgatnak és szinte észre sem veszik, hogy ettek az általuk nem kedvelt répából vagy pl.borsóból. (A kislányom szerencsére nem válogatós, nem rá vonatkozik a válasz!)


Ha valaki próbálná a saját gyerekét egy ilyen szép és gusztusos étellel meglepni, akkor hogyan fogjon neki?

Nagyon szívesen segítek bárkinek tanácsokkal az ételek elkészítésében. Készülnek könnyebben és nehezebben elkészíthető ételek is illetve olyanok, amiben a kreativitásomat élhetem ki. Alkalmanként szoktam feltenni videókat is, de a képek alatt receptek is megtalálhatóak. Nagyon sok anyuka küld nekem kreatív tálalásokat és azt kell mondanom,hogy nagyon ügyesek és szinte mindig nagy sikere van az otthoni alkotásoknak.



Honnan szerzed az inspirációkat? 

Van, hogy az alapanyag hozza meg a kreatív gondolatot, de gyakrabban van, hogy az ötlethez keresek egy adott élelmiszert. Bárhonnan képes vagyok ötletet meríteni és bármikor, de nyilván én is figyelem a közösségi média felületeit.

Ha tetszett a poszt, kövessetek Bennünket az Instán és a Facebookon, mert hamarosan meglepetéssel jövünk!:)

Tovább

3 liszt nélküli egészséges sűrítési mód

A magyar levesek, főzelékek nagy részét fehér liszttel sűrítik. Hoztunk három egészséges alternatívát.

Zablisztes rántás

Az alter lisztek közül szerintem a zablisztnek van a legsemlegesebb íze. (Próbálgattam többfélét is. Nekünk ár-érték-íz arányben ez jött leginkább be.)Remekül használható bármelyik olyan receptnél, ami úgy indul, hogy piríts meg olajon lisztet és a hagymát.

A színe nagyon barna, ezért én általában több pirospaprikát használok, hogy egy kicsit javítsak a színén. És a végén megszórom mindig egy kis zöldfűszerrel.

Önmagával való sűrítés

A főzelekéket, krémleveseket és a szószókat lehet ezzel a módszerrel besűríteni. Csak ki kell venni az egyharmadát a zöldségnek, leturmixoljuk, majd visszatesszük, így sűrű is lesz, meg zöldségdarab is marad. Ha nem ragaszkodunk az utóbbihoz, akkor az egészet leturmixolhatjuk.

A krumplinál, babnál, borsónál, lencsénél nagyon jól működik. A gyökérzöldségeknél mérsékelten. A magas víztartamú tökféléknél kevésbé.

(Pürék esetében sokat javít az állagon, ha egy sűrű szűrőn átpasszírozzuk.)

Étkezési keményítővel való sűrítés

Szintén leveseknél, főzeléknél lehet alkalmazni. Egy kanálnyi étkezési keményítőt csomómentesre kell keverni egy merítőkanálnyi főzőlével. Hozzáadjuk, hagyjuk, hogy egyet forrjon és besűrűsödik.

Ha extrázni akarjuk, akkor az étkezési keményítős masszába rakhatunk egy kis (növényi) tejszínt is.

Tovább
0 db

Slow Kitchen

blogavatar

Tündi vagyok. Egy hús-vér, elfoglalt anyuka, aki nem veti meg a finom falatokat. A blogon olyan egészséges ételeket készítek, amelyek gyorsak, finomak és túllépnek a hagyományos fitnesz salátán.

Lájkolj bennünket!

Kövess bennünket az Instán!

Kredit

Icons made by Freepik from www.flaticon.com